Služby

 

Konzultace pro IT security specialisty, management

Konzultační služby a podpora pro IT firemní oddělení, konzultační servis strategického plánování a rozvoje ICT infrastruktury pro zajištění plynulého chodu podniku - takzvaného - business continuity. Se znalostí prostředí a optimálně s využitím před tím provedeného auditu, se například pravidelně zúčastňujeme klíčových setkání vedoucích pracovníků ve firmách.

Audity firemní ICT infrastruktury ve vztahu k ekonomice firmy

Vytvoříme pro Vás audit ICT, zaměřený nejen na samotné IT (HW a SW), ale také na jeho efektivitu ve vztahu k firemnímu rozpočtu včetně nákladovosti na jeho provoz a údržbu (TCO). S pomocí auditu pak můžete plánovat investice do ICT, technického vybavení, zabezpečení kontinuálního chodu firmy či organizace vhodnou technikou i odpovídajícím personálním obsazením.

Monitoring a správa PC sítí

Pomocí monitoringu jednotlivých částí počítačové sítě a na základě sledování pohybu snmp paketů a dalších senzorů v monitorovacím systému zajistíme plynulý chod a bezpečné fungování Vaší ICT infrastruktury před nepříjemnými překážkami a úskalími způsobující problémy s plynulým chodem počítačových sítí a jejich součástí.

Kompletní servis a služby pro servery

Pomůžeme Vám s výběrem, pořízením a implementací serverů pro nejrůznější typy nasazení a to od předních světových, značkových výrobců serverů. Zajistíme výběr, sestavení a implementaci, včetně vhodného a správně licencovaného SW a servisního zajištění výrobcem.

Firewally a aktivní bezpečnostní prvky

Diestra® je certifikovaný partner výrobců a dodavatelů bezpečnostních řešení renomovaných značek jako je Cisco, Sophos a ESET. Vaši firemní infrastrukturu udržíme ve skvělé kondici, stabilní, spolehlivou a v neposlední řadě bezpečnou.

Zálohování a ochrana dat firem a organizací

Připravíme pro vás vhodný typ úložiště do kterého budete moci zálohovat data ze serveru i koncových stanic. Zálohovaná data pro vás udržíme aktuální a v bezpečí.

Diestra® & Cisco

 

CISCO - technologie pro bezpečné sítě

 

 Společnost Cisco Systems, Inc se sídlem ve Spojených státech je v současnosti jedna z největších ICT firem s dominantním postavením na trhu s počítačovými technologiemi. Cisco je synonymem pro IT řešení, navržená tak, aby splnila komplexní potřeby Vaší organizace. Cisco poskytuje širokou škálu nejrůznějších technolooií, kterými lze efektivně zajišťovat přístup ke zdrojům v počítačové infrastruktuře organizace a současně velmi sofistikovaně chránit, řídit, dohlížet na počítačové sítě velkostí a topologií od těch nejmenších až po obří síťovou infrastrukturu či datová centra. Cisco znamená síťové technologie na nejvyšší technické úrovni. V nabídce jsou od základních switchů, WiFi přípojných bodů, nástroje pro IP telefonii, software a hardware pro video konference až po nejsložitější prvky například pro řízení datových center a  nebo ochranu perimetru. Pro drtivou většinu technologií od této společnosti platí jednotný design prostředí, které se neustále zdokonaluje a rozšiřuje své možnosti a dosah. Zeptejte se, jak Vám můžeme společně s Cisco technologiemi pomoci.

 

Diestra® & Microsoft 365

 

Implementace Microsoft Office 365 do firemního IT

 

Služby Microsoft Office 365 resp. Exchange online, umožňují zabezpečený přístup k firemním datům, e-mailům, aplikacím pro zasílání rychlých zpráv, sdíleným kalendářům, videokonferencím a sdílení souborů, a to prakticky odkudkoli. Jedná se o cloudové služby hostované společností Microsoft, které fungují se známým systémem Office, takže budete moci svoji práci dělat rychleji.

 Je to velmi efektivní forma spolupráce a komunikace v rámci organizací nejrůznějších velikostí.

 

Nabídka plánů pro firmy od Microsoftu

 

 

Vyzkoušejte zdarma na 30 dní Microsoft 365

 

 

Diestra® & SOPHOS

 

Zabezpečení ICT od perimetru až po mobilní zařízení

 

Sophos Group plc, je britská společnost produkující HW a SW pro zabezpečení počítačových sítí.  S produkty pro ochranu počítačových sítí a koncových zařízení v síti, šifrovacími aplikacemi, nástroji pro ochranu emailových serverů a nebo mobilních zařízení lze docílit prostředí friemního ICT, na které se lze spolehnout. V jednoduchosti je síla. Posilte zabezpečení firemní počítačové sítě pomocí firewallu a aplikací od společnosti Sophos, Silná ochrana perimetru ve vysoké kvalitě a u ochrany koncových zařízení zabezpečení na vysoké úrovni bez zatížení výkonu a zpomalení koncových stanic ve Vaší počítačové síti, je základem spolehlivé, produktivně využívané ICT technologie. Zeptejte se našich specialistů, jaké jsou možnosti uplatnění produktů tohoto výrobce právě ve vaší organizaci.

 

Diestra® & PRTG network monitoring

 

PRTG  - počítačové sítě pod dohledem 24h /7d / 365d

 

PRTG Network Monitor je komplexním systémem zajišťující monitoring síťového prostředí. Tento moderní monitorovací software vyniká ve srovnání s konkurenčními řešeními zejména svým uživatelsky jednoduše ovladatelným prostředím. Velmi pohodlné a jednoduché je také licencování tohoto produktu. Spočívá v jednorázovém pořízení licence pro zvolený počet senzorů s možností volby softwarové podpory na jeden, dva nebo tři roky. Systém podporuje sledování nejrůznějších entit (***) počítačové sítě, se kterými komunikuje pomocí správcovských protokolů, Software zaujme nejen IT specialisty, ale i firmy a jejich vedení, díky svým velmi přehledným zobrazením průběhu provádění dohledu a výsledků měření do vestavěné databáze. Systém je multiplatformní. Lze provozovat v nejrůznějších prostředích. Ve Windows, Linuxové platformě, Unixu a Mac OS: Systém podporuje také clustering probe konfiguraci. 

______

(***)
a) SW entita --> web i non-web aplikace, softwarové, aplikační virtualizační servery a prostředí, provoz elektronických obchodů apod.
b) HW entita --> aktivní síťové prvky podporující síťovou správu jako routery, switche, firewally apod.
 

 

Vzděláváme uživatele nejen v kancelářských programech

 

Počítačová gramotnost je soubor znalostí, schopností a dovedností zaměřených na ovládání a využívání počítače v soukromém i profesním životě. Počítačově gramotný člověk umí ovládat osobní počítač s běžným programovým vybavením včetně jeho periferií a využívat počítačové sítě (především Internet). Získejte počítačové dovednosti zejména v nejznámějších kancelářských aplikacích jako jsou Word, Excel, Outlook a naučte se je efektivně používat. Nebo pošlete na školení vaše kolegy či zaměstnance a zvyšte jejich schopnosti a tím i produktivitu. Naši kolegové z divize EducateMe.cz vám rádi pomohou s výběrem nejvhodnějšího kurzu, nebo přípravě výukového plánu ušitého na míru dle vašich potřeb, představ a možností. 

 

Diestra® & ESET

 

Ochrana koncových zařízení a serverů

 

Pro zabezpečení koncových zařízení a centrálních prvků v síti využíváme sofistikovaných řešení od této vynikající slovenské firmy, která se již desítky let specializuje na ochranu počítačovýcdh sítí a dat. Pro nasazení v informačních a komunikačních technologiích, pro jejich ochranu před viry a malware doporučujeme svým zákazníkům antivirová řešení od společnosti ESET. Diestra® je certifikována nejvyššími stupni certifikací, které mimo jiné potvrzují, že IT  specialisté v naší společnosti mají vysokou technickou úroveň a znalosti o produktech jednak přímo ESET a hlavně se orientují velmi dobře i v problematice kybernetické bezpečnosti všeobecně.

Diestra® & Fujitsu servers

 

Fujitsu PARTNER & Fujitsu SELECT EXPERT

 

Diestra consulting drží ocenění certifikátem Fujitsu Partner. Zaměřujeme na služby z produktového portfolia Fujitsu, jako jsou servery, úložiště, software a síťové switche. Fujitsu, kromě zaměření na dodávání IT služeb pro business sféru, se díky svým filiálkám zabývá také dalšími výrobky a službami v oblastech osobních počítačůtelekomunikací a pokročilé mikroelektroniky. Společnost Fujitsu má přes 185 000 zaměstnanců a pobočky v 70 zemích. Díky tomu je čtvrtou největší IT firmou na světě a první v Japonsku. Slogan "The possibilities are infinite" (možnosti jsou nekonečné) se vyskytuje na většině firemních reklam a váže se k němu také malý symbol nad písmeny J a I ze slova Fujitsu. Toto malé logo () reprezentuje nekonečnost.

 

Diestra® & Veeam

  Zálohování pro malý podnik

 

Nástroj Veeam® Backup Essentials™ poskytuje výkonné, cenově dostupné a snadno použitelné zálohování, obnovení, monitorování a reportování pro prostředí VMware vSphere, Microsoft Hyper-V a Nutanix AHV a také fyzická a cloudová pracovní zatížení (včetně AWS a Azure). Toto řešení zálohování pro malé podniky je určeno firmám s méně než 250 zaměstnanci a prostředími do 6 patic procesoru nebo 50 instancí. Řešení Veeam Backup Essentials současně poskytuje stejné funkce podnikové úrovně jako sada Veeam Availability Suite™, a to s úsporou až 60 %. Rádi navrhneme a vybereme nejvhodnější způsob a proces zálohování dat a databází ve vaší organizaci tak, aby vám data a zálohy byly vždy v případě potřeby k dispozici.

 

 

Diestra® & RemoteUtilites

 

Vlastní řešení pro vzdálený přístup k síti

 

Pokud nechcete pro vzdálený přístup k prostředkům ve firemní síti běžných "cloud based" aplikací, je možným řešením tento software instalovatelný formou in-house. Mezi základní vlastnosti systému patří:

Plná kontrola a náhled
Připojte se k vzdálené ploše zařízení prostřednictvím zabezpečené komunikace ať již jste kdekoliv. Zobrazte vzdálenou obrazovku, používejte vzdálenou myš a klávesnici
Přenos souborů
Přesouvejte soubory pohodlně prostřednictvím Drag n' Drop funkce mezi místním a vzdáleným prostředím. Nebo si jednoduše vytvořte vyhrazené prostředí pro kopírování souborů ve dvou panelovém zobrazení jako profesionál
Dvoustupňové ověřování
Se zapnutým dvou faktorovým ověřováním přístupu získáte ultimátní ochranu uživatelů. S použitím Google autentikátoru nebo podobných aplikací si vygenerujete bezpečnostní kód pro každou jednotlivou seanci.
Podpora Active Directory
Správci počítačových sítí jistě ocení využívání AD pro jednoduchou a přehlednou definici přístupových oprávnění a využijí připojení na jeden klik.
MSI konfigurace
S použitím MSI konfigurátoru si vytvořte jednoduše instalátor pro deployment na zařízení v rámci vaší sítě.
Server s vlastním hostitelem
Vylepšete funkce RU místním serverem. Vytvořte si 100% řešení autonomní vzdálené podpory tak, aby vyhovovalo nejpřísnějším bezpečnostním požadavkům.

V případě, že o tomto způsobu vzdálené správy uvažujete, rádi vám pomůžeme s jeho pořízením a licencováním.

                                      

 
 
 
 
 

 

Diestra® MONITORING™ 

 Integrovaný, kompaktní a komfortní IoT systém, řízený průmyslovým, profesionálním CPU, odolný dle standartu IP68

 

Diestra® MONITORING™ sleduje následující paramatery:

 

• poloha mechanické komponenty - detekce stavu otevřeno / uzavřeno
• stav mechanické komponenty - komunikuje / nekomunikuje
• úroveň tlaku / podtlaku ve sledované technologii
• GPS poloha monitoringu
• aktuální stav baterií monitoringu
• okolní teplota

 

Způsob komunikace:
• odesílání změnových stavů senzorických měření: komponenta 1 / komponenta 2
• odesílání dat v pravidelných intervalech do databáze prostřednictvím IoT sítě SigFox
• odesílání dat na základě odeslaného požadavku směrem do Monitoringu (volitelně)

 

O SIGFOX

• splňuje požadavky pro masové aplikace, umožňuje provoz s velmi dlouhou životností baterií
• bezpečná architektura komunikační sítě, odolnost proti rušení
• stabilní uplinl / downlink provoz, ultrapásmová rádiová modulace, přenos není synchronizován mezi zařízením a sítí
• vysoký důraz na zabezpečení přenášených dat

 

Zobrazování získaných dat
(možnosti dle požadavků koncového uživatele):

základní řádkové zobrazení dat distribuované pro použití ve vlastním systému dohledu klienta, tabulkové zobrazení stavu monitoringu a následně dat (základní náhled), zobrazení stavu monitoringu a následně dat na mapovém podkladu na základě poskytnuté GPS pozice

 

Garantovaný provoz na baterie na jedno nabití: 24 měsíců, předpokládaná doba provozu na baterie na jedno nabití: 48 měsíců (i více)
 

Jak to komunikuje?

 Diestra® Monitoring™ > Helpdesk

Radio Configuration 1:  868-878.6 MHz with EIRP* = 16 dBm. 

  

Vizualizace

 

 pro další informace nás kontaktujte zde 

Diestra® consulting CZ, s. r. o.
Drážďanská 42; 400 07 Ústí nad Labem
telefon: +420 475 207 634
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 27336930 | DIČ: CZ27336930

Where you can find us on Earth :-)

top